آموزش بهبود پروفایل لینکدین با ۱۰ راهکار

آموزش بهبود پروفایل لینکدین با 10 راهکار

همگی به اهمیت لینکدین پی برده ایم و در این شبکه ی اجتماعی حساب کاربری داریم. در این نوشتار به آموزش بهبود پروفایل لینکدین با ۱۰ راهکار پرداخته ام که با این روشها می توانید خود را در بین ۵۰۰ میلیون کاربر لینکدین متمایز کنید. همیشه مجموعه ای از قدم های کوچک ولی حساب شده است که تاثیرات فوق العاده به همراه دارند.

راهکارهای بهبود پروفایل لینکدین

اولین راهکارِ بهبود پروفایل لینکدین : پروفایل خودتان را عمومی کنید.

به قسمت تنظیمات حساب کاربری خود در لینکدین بروید و مطمئن شوید که حسابتان در معرض عموم است و همگی به آن دسترسی دارند. اگر می خواهید که در نتایج جستجو های دیگران نمایش داده شوید، باید از حساب کاربری خصوصی در لینکدین بپرهیزید.

آموزش بهبود پروفایل لینکدین با 10 راهکار

دومین راهکارِ بهبود پروفایل لینکدین : موقعیت مکانی خود را بروز رسانی کنید.

در دومین راهکار از آموزش بهبود پروفایل لینکدین با ۱۰ راهکار به اهمیت بروز رسانی موقعیت مکانی می پردازیم. با این راهکار می توانید نتایج جستجو را دقیق تر سازید. این راهکار علاوه بر اینکه هنگام استخدام کارایی دارد، روشی است که با آن می توانید از شبکه ی آنلاین گذر کنید و آنرا به شبکه ی آفلاین تبدیل کنید. اگر شبکه ی ارتباطات شما از موقعیت مکانیتان مطلع باشند، می توانید به فکر حضور در برنامه های خارج از شبکه ی اجتماعی یا جلسات رو در رو باشید.

آموزش بهبود پروفایل لینکدین با 10 راهکار

سومین راهکارِ بهبود پروفایل لینکدین : برای قابلیت صحه گذاری مهارت هایتان در لینکدین، استراتژی داشته باشید.

اندورزمنت (Endorsements) یا همان صحه گذاری مهارت ها در شبکه ی اجتماعی لینکدین قابلیتی است که به معرفی مهارت های شما از نگاه و نقطه نظر همکارانتان می پردازد.  تاثیر نظراتِ افرادی که با شما همکار بوده اند و از ویژگی های شما باخبرند می توانند بر دیگران که شما را نمیشناسند بسیار زیاد است. هدف اصلی این ویژگی دو مورد است: ۱- حضور در نتایج جستجو  ۲ – تقویت داستانِ شخصی . پرواضح است که با ویژگی های مشخص در مهارتتان می توانید در نتایج مختلف حاضر باشید و در خصوص مورد دوم، اندورزمنت همان تبلیغ شماست که از زبان دیگران شنیده می شود و اثربخشی بالایی دارد.

سه قدم ساده ی زیر را  به ترتیب انجام دهید:

  • مهارت های بی ربط را پاک کنید! ( استفاده کاربری از Facebook مهارت نیست مگر آنکه دوره های دیجیتال مارکتینگ مخصوص دیده باشید! )
  • مهارت هایی مرتبط با صنعتی که در آن فعال هستید اضافه کنید.
  • چیدمان لیست را تغییر دهید و به ترتیب اهمیت مرتب کنید.

تعیین استراتژی مشخص برای اندروزمنت در مباحثِ آموزش بهبود پروفایل لینکدین با ۱۰ راهکار در نظر گرفته شده است تا علاوه بر پی بردن به نقش کلیدیِ آن این نکته را بدانیم که اگر داستانی  (Story) یا تایید مهارتی از شما و با زبانِ دیگران گفته شود، تاثیرش چند برابر است.

آموزش بهبود پروفایل لینکدین با 10 راهکار

چهارمین راهکارِ بهبود پروفایل لینکدین : نشانی اینترنتی (URL) شخصی سازی شده داشته باشید.

اگر در جستجوی لینکدین “ Alireza Mohammadi “ را وارد کنید، نتایج یکسان در ۴۵ صفحه را مشاهده می کنید.  با شخصی سازی نشانی اینترنتی حساب کاربری لینکدین می توانید دستیابی مجدد کاربران به نشانیتان را آسان تر کنید.

آموزش بهبود پروفایل لینکدین با 10 راهکار

پنجمین راهکارِ بهبود پروفایل لینکدین : تصویر پیش زمینه ی خود را بروزرسانی کنید.

تصویر بزرگ پیش زمینه می تواند خلاقیت و میزان علاقه ی شما را به حرفه ی تان نمایش دهد. اگر تصویر مناسبی انتخاب کرده باشید، در سه ثانیه اول ورود به حساب کاربری شما، گیراییِ تصویر باعث بهبود نرخ پرش صفحه ی شخصیِ شما می شود.

آموزش بهبود پروفایل لینکدین با 10 راهکار

ششمین راهکارِ بهبود پروفایل لینکدین : تصویر پروفایلِ خود را بروز رسانی کنید.

بر اساس آمارهای منتشر شده از لینکدین، پروفایلهایی که دارای تصویرِ مالک پروفایل هستند، ۱۴ بار بیش از پروفایل های بدون عکس بازدید می شوند. از تصویری حرفه ای استفاده کنید که فقط خودتان در آن باشید و از عکس های دو نفره یا دسته جمعی اجتناب کنید.

آموزش بهبود پروفایل لینکدین با 10 راهکار

هفتمین راهکارِ بهبود پروفایل لینکدین : مشخصات تماس خود را بروزرسانی کنید.

ایمیل آدرس، شماره تماس و موبایل، آدرس وب سایت و هرآنچه که راه ارتباطی محسوب می گردد را بروز رسانی کنید. بسیار ساده است، اگر می خواهید با شما تماس گرفته شود، ابزار آنرا در اختیارِ دیگران قرار دهید.

آموزش بهبود پروفایل لینکدین با 10 راهکار

هشتمین راهکارِ بهبود پروفایل لینکدین : هدلاین (Head line) یا معرفی کوتاه پروفایل یا عنوان صفحه را بهبود ببخشید.

این فضای ارزشمند را هدر ندهید، این قسمت از صفحه می تواند به سرعت کارفرمایان یا مشتریان را تحت تاثیر قرار دهد. چیزهایی را بنویسید که دیگران به دنبال آن هستند!  به عنوان آخرین توصیه در هشتمین قدم از آموزش بهبود پروفایل لینکدین با ۱۰ راهکار، از عبارت “Looking for Opportunities” استفاده نکنید. خودتان را به شیوه ی شرکت اپل بازاریابی کنید، اپل هیچ گاه نمی گوید که به دنبال مشتری است و به جای آن به مردم جذابیت محصولاتش را نشان می دهد.

آموزش بهبود پروفایل لینکدین با 10 راهکار

نهمین راهکارِ بهبود پروفایل لینکدین : از اصطلاحات کلیشه ایِ تخصصی بپرهیزید.

در توصیف ویژگی های خود از به کاربردن کلمات و اصطلاحاتی کلیشه ای از جمله نتیجه محور، خلاق، عاشق کار تیمی و … پرهیز کنید. این نوع کلمات تمایز ایجاد نمی کند و مشخصات شما را شبیه دیگران می کند. از روش های کلاسیک استفاده کنید، اگر می خواهید خلاقیتتان را به رخ بکشید، از تصویر خلاقانه استفاده کنید و الخ. روش این است: نگو! بلکه نشان بده! به یاد داشته باشید که اگر دیگران از خلاقیت شما تعریف کنند اثر بخشی بالاتری دارد.

آموزش بهبود پروفایل لینکدین با 10 راهکار

دهمین راهکارِ بهبود پروفایل لینکدین : از همکارانتان بخواهید که برایتان توصیه نامه بنویسند.

رضایت نامه یا توصیه نامه تاثیر فراوانی در به نمایش گذاشتن و بازاریابی شخص شما دارد. امروزه هیچ کس رستورانی را بدون بررسی نظرات مشتریان سابق انتخاب نمی کند، چرا باید مشتری یا کارفرمایی شما را بدون بررسی نظرات دیگران انتخاب کند؟ از دوستان، همکارانتان و افرادی که تجربه ی کاری مشترک با شما دارند، بدون رودربایستگی و ترس بخواهید که برایتان توصیه نامه بنویسند.

آموزش بهبود پروفایل لینکدین با 10 راهکار

در پایانِ مباحث  آموزش بهبود پروفایل لینکدین با ۱۰ راهکار، به خاطر داشته باشید که بروزرسانی پروفایل و اطلاعات حساب کاربری به صورت هفتگی یا هر ماه یک بار به موفقیت شما در شبکه اجتماعی تجاری لینکدین کمک شایانی می کند. نیازی نیست که تمام تغییرات را در یک روز انجام دهید، موفقیت را می توانید با برداشتن قدم های کوچک روزانه یا هفتگی ولی مستمر به دست آورید.

اگر از راهکارهای آموزش بهبود پروفایل لینکدین استفاده کردید، خوشحال می شوم که مرا هم در جریان نتایج پیشرفتتان قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید اینجا را کلیک کنید تا در موردِ یکی از مراجع اصلی نوشته ی فوق  بیشتر بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *