روش های افزایش اعتماد به نفس در محیط کار

روش های افزایش اعتماد به نفس در محیط کار

بدانیم که دانستن روش های افزایش اعتماد به نفس در محیط کار تضمین کننده ی موفقیت ما نیست. دانستن کافی نیست، همه چیز در درونمان اتفاق می افتد و هیچ درمانی جز اقدام و عمل وجود ندارد. تصمیم گرفته ام که در مورد روش های افزایش اعتماد به نفس در محیط کار بنویسم چراکه این ویژگی می تواند به افزایش موقعیت شغلی، سطح درآمد، رضایت از کار و زندگی، بهبود زندگی شخصی و رابطه ی عاطفی مستحکم تر بی انجامد.

خودتان را برابر دیگران ببینید!

آیا خودتان را برابر مدیر ارشدتان می بینید؟ مدیر عاملتان چطور؟ با او برابر هستید؟

اگر به خود اجازه دهید که احساس خود کم بینی نسبت به دیگران داشته باشید، هیچ گاه به توانایی های بالقوه ی خود نمی رسید. شما همیشه از فقدان اعتماد به نفس ضروری برای انجام کارها، خواستن و پاسخ به نیازهایتان رنج می برید. مهمترین روش افزایش اعتماد به نفس در محیط کار این است که به دیگران با دیدی برابر با خود بنگرید و کسی را مهم تر از خود ندانید.

بدانیم که مدیر عامل، رئیس، مدیر و سرمایه گذاران به همراه شما و همگی در یک تیم قرار دارید و به دنبال موفقیت سازمانتان هستید و هر شخص در حال انجام وظیفه ی مشخص خود است.  فکر خود را به روی کار گروهی متمکز کنید و شاهد افزایش سطح اعتماد به نفستان باشید.

کار درست را انجام دهید!

روش های افزایش اعتماد به نفس در محیط کار

تا حالا دقت کرده اید که اگر کار اشتباهی را تکرار کنید، پیش خودتان و در درونتان احساس خوبی ندارید؟ ولی در طرف مقابل هنگامی که کار درستی را انجام می دهید، احساس خوبی دارید. به هر میزان که کار نادرست انجام دهید، از اعتماد به نفستان کاسته می شود و کار های مفید روزانه ی زندگیتان به افزایش اعتماد به نفس شما کمک می کند. به همین علت است که می توان گفت مهربانی، دلسوزی و مفید بودن به شما کمک می کند تا علاوه بر کمک به دیگران، اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

لباسی مناسب جایگاه موفق شغلی خود بپوشید!

روش های افزایش اعتماد به نفس در محیط کار

فرض کنید که به مصاحبه شغلی دعوت شده اید و شلوار جین و تی شرت یا مانتوی اسپرت پوشیده اید و از طرف دیگر دیگر رقبا کاملن رسمی و مناسب جلسه ی کاری حاضر شده اند. چه احساسی خواهید داشت؟ یکی از روش های افزایش اعتماد به نفس در محیط کار اینست که هوشمندانه لباس بپوشید، همیشه فراتر از شرایط پیشبینی شده حاضر باشید.

صبح جلوی آیینه مطمئن شوید که بهترین انتخاب روز خود را کرده اید و در ذهن برای لباس های هر روز هفته برنامه ریزی کنید، خودتان را دوست داشته باشید و شک نکنید که اعتماد به نفستان افزایش می یابد. ظاهر مناسب و درخور شرایط و محیط کاری شما باعث می شود تا دیگران نیز رفتار متفاوتی داشته باشند و با احترام بیشتری با شما برخورد کنند که همین نکته هم افزایش اعتماد به نفستان را تقویت می کند. فردریش شیلر زمانی نوشت : « ظواهر است که در دنیا حکمرانی می کند! »

پیروزی های بزرگ و کوچک خود را جشن بگیرید!

روش های افزایش اعتماد به نفس در محیط کار

برای خود اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تعیین کنید و برای رسیدن به هر قدم از موفقیت جشن بگیرید. فرض کنید که در سن ۱۵ سالگی تصمیم گرفته اید که در آینده جراح متخصص شوید، سه سال تا اخذ دیپلم، کنکور پزشکی، ۷ سال تحصیل و کشیک و کسب تجربه، آزمون تخصص و چند سال هم برای دوره ی تخصص نیاز دارید و در این حین دوره ی طرح را نیز باید بگذرانید. اگر در هر یک از این قدمها برای خودتان جشن نگیرید و اهداف و رویاهایتان را به خودتان یادآوری نکنید دیگر اراده ای برای ادامه ی  این راه دشوار باقی نمی ماند.

برای هر موفقیت شغلی، ارتقا، سمت جدید و جایگاه شغلی جشن بگیرید! یکی از روش های افزایش اعتماد به نفس در محیط کار اینست که به حدی کار خود را دوست داشته باشید که بنا به هر موفقیت شغلی انگیزه ی جشن گرفتن را داشته باشید! اگر رویاهایتان و قدم های پیش رو را فراموش کنید به آدمی بی انگیزه و بدون اعتماد به نفس بدل خواهید شد که نسبت به هر تغییری در موقعیت شغلی خود بی تفاوت هستید.

همیشه آماده باشید!

روش های افزایش اعتماد به نفس در محیط کار

آیا همیشه آماده ی اتفاقات غیر قابل پیش بینی هستید؟

یکی روش های افزایش اعتماد به نفس در محیط کار آماده بودن برای اتفاقات مختلف در محیط کار است. اغلب مردم بیشتر چشم انتظار اتفاق های منفی و دردسر هستند در صورتی که تنها وقتی که آمادگی و پذیرش پیشرفت را داشته باشید می توانید در لحظه ی مناسب برخورد درستی با موقعیت داشته باشید و بتوانید آنرا به دست آورید.

طی فعالیت سالیان اخیر در پروژه های ساختمانی و بعد از آن فعالیت های بازاریابی مختلف متوجه شده ام که افرادی که چشم انتظار و تشنه ی موفقیت اند پیشرفت می کنند و با اعتماد به نفس فزاینده ای پیش می روند و آنرا به دست می آورند و در طرف مقابل افرادی را هم دیده ام که همیشه از شرایط ناراضی بوده اند و هر لحظه در انتظار اتفاق ناخوشایندی اند و از شرایط اقتصادی با ترس و نگرانی یاد می کنند، این افراد هیچ پیشرفت و موفقیتی را کسب نکرده اند.

وقتی که آماده ی کسب موفقیت باشید، اعتماد به نفس کافی برای بدست آوردن آنرا خواهید داشت.

در نوشتن این جستار از مراجع  وب سایت لایف هک استفاده کرده ام که برای همکارانی که مشتاق به یادگیری هستند محتوای فوق العاده ای را آماده کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *