نمایشگاه تاسیسات تهران

نمایشگاه تاسیسات تهران

بعد از سالها حضور در نمایشگاههای مختلف تاسیسات در سراسر کشور، امسال هم تصمیم گرفتم که در نمایشگاه تاسیسات تهران شرکت کنم. سالی بسیار چالش برانگیز برای هر ایرانی ازجمله وارد کنندگان اقلام تاسیساتی که دچار چالش های فراوانی شدند و همه گیری ویروس کرونا اغلب صنایع دنیا را با رکود و نوسانات زیادی مواجه کرد که در داخل کشور این امر با نوسانات ارزی و اوضاع اقتصادی دست به دست هم دادند تا فشار های مختلف اقتصادی را روز به روز بیشتر احساس کنیم.

نمایشگاه تاسیسات تهران

گزارشی نمایشگاه تاسیسات تهران در سال ۱۳۹۹

چیلر

معدودی از وارد کنندگان باقی مانده اند که به صورت قانونی امکان واردات سیستم های تهویه مطبوع از جمله چیلر ( چیلر جذبی ، چیلر تراکمی و مینی چیلر) را دارند. در مورد اقلامی مانند فن کویل، تولیدات بسیار متنوع و باکیفیتی در داخل کشور موجود است و بجز در مدل های کاستی در دیگر مدل ها نیازی به واردات احساس نمی شود.

نکته ی دیگر، حضور تولید کنندگان مختلف چیلر در نمایشگاه است. بنده به شخصه این امر را به فال نیک می گیرم. هرچند که بسیاری از بزرگان این صنعت ( البته از نظر کمی) در نمایشگاه تاسیسات تهران حضور نداشته اند ولی تولید کنندگان تازه نفسی را در نمایشگاه می بینید.

در حقیقت، امیدوارانه به آینده نگاه می کنم و روزی را میبینم که اداره ی استاندارد ایران زیرساخت های مورد نیاز را فراهم و  تولید کننده ی چیلر را ملزم به انجام تست های ظرفیت و مصرف انرژی خواهد کرد و گزارش دقیق آنرا را در اختیار مصرف کنندگان و جامعه ی مهندسی ایران قرار خواهد داد. البته امیدوارم که در طول زندگی شاهد این اتفاق باشم.  

داکت اسپلیت

در زمینه ی داکت اسپلیت اوضاع کمی متفاوت است. تولید کنندگان زیادی ادعای تولید آنرا دارند و دستگاه داکت اسپلیت را در مدل های متنوع و با ظرفیت و مبرد های مختلف ارائه می دهند ولی با توجه به اینکه تولیدکنندگان قبلی داخلی سابقه و خوشنامی کافی ندارند و به صورت اصولی در کشور ایران کارخانه ی مجهز تولید اسپلیت و کولر گازی نداریم و همگی در بهترین حالت مونتاژ کار اجزا و قطعات هستند، علی رغم میل باطنی باید بگویم که به داکت اسپلیت تولید داخل خوشبین نیستم، اگر همکارانی که دستگاه باکیفیت تولید و  این متن را مطالعه می کنند با من تماس بگیرند با کمال میل پس از بررسی های فنی در مورد دستگاهشان در همین وب سایت مطلب ارائه می دهم.

از نکات مثبت نمایشگاه، حضور مجدد شرکت گلدیران با محصولات متفاوت که اغلب از چین و کشور ترکیه وارد می شوند بود که امیدوارم این شرکت توان واردات، تولید و حفظ شبکه ی نمایندگی خود را داشته باشد چرا که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در اشتغال زایی سهم بسزایی در سالیان اخیر داشته است هر چند که بنده به شخصه فقط  تجربه ی استفاده از داکت اسپلیت و اسپلیت این شرکت را داشته ام ، با محصولات جدیدشان اشنایی ندارم و آنها را رد یا تایید نمی کنم. این شرکت با تلاشی دوباره اقدام به تامین و ارائه ی سیستمVRF نموده است که پس از بررسی های فنی و تخصصی در آینده بدان می پردازم.

بویلر

در زمینه ی تاسیسات گرمایشی، مانند همیشه تولید کنندگان این اقلام حضور پر قدرتی داشتند و می توانید انواع بویلر، رادیاتور و پکیج را در این نمایشگاه پیدا کنید. نکته جذاب نمایشگاه حضور دیگ خلا یا وکیوم بویلر با نام تجاری Vboiler است. این محصول دارای گواهی ثبت اختراع و با ویژگی های منحصر به فردی است که می توانید نمونه ی آنرا در نمایشگاه تاسیسات تهران از نزدیک ببینید.

هواساز

در زمینه ی دستگاه هواساز، با توجه به شرایط ارزی و اوضاع سخت اقتصادی شاید یک یا دو شرکت امکان واردات داشته باشند که آنها در این دوره ی نمایشگاه تاسیسات تهران شرکت نداشته اند. تولیدکنندگان مختلفی که این دستگاه را ارائه می دهند در نمایشگاه تاسیسات تهران حضور دارند ولی از آنجا که هوارسان هایژنیک در ایران متولی، استاندارد و تست های کیفی ندارد، خواهشمند است قبل از انتخاب بررسی بیشتری انجام دهید.

ترموستات فن کویل

با توجه به سختی واردات و میل بازار به قاچاق ترموستات فن کویل و استفاده از اقلام تقلبی در بازار خواهش می کنم این کالا را از مراجع معتبر مانند شرکت مرکز کنترل ایران تهیه کنید. تا این لحظه فقط شرکت آبتین تامین کننده ی ترموستات دانفوس را در نمایشگاه دیده ام که تجربه ای در زمینه ی همکاری با آنها نداشته ام. در صورتی که  اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست آوردم آنرا در اختیار شما  قرار خواهم داد.

نحوه تشخیص ترموستات اصل از تقلبی

شیر کنترل، شیر PICV و اقلام کنترلی

در زمینه ی شیر کنترل و شیر PICV به جز برند دانفوس تا لحظه ی نگارش این متن برند دیگری را ندیده ام و دوباره عرض می کنم که بنا به نداشتن تجربه ی استفاده ی از برند دانفوس از اظهار نظر در این خصوص خودداری می کنم.

این گزارش تکمیل می شود …  

نمایشگاه تاسیسات تهران

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *